Виховна робота
Виховна діяльність у школі спрямована на реалізацію Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», розроблена на основі Програми «Орієнтири національного виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів Тернопільщини».
Головна увага приділяється формуванню громадянина — патріота України, створенню умов для самореалізації особистості відповідно до її здібностей, суспільних та власних інтересів, виховання громадянина з демократичним світоглядом і культурою, який не порушує прав і свобод людини, виховання в учнів свідомого ставлення до свого здоров'я, формування належних гігієнічних навичок і засад здорового способу життя.
Основними напрямками виховної роботи школи є:
- Національно-громадянське;
- Родинно-сімейне;
- Художньо-естетичне;
- Морально-правове;
- Трудове і профорієнтація;
- Превентивне;
- Формування здорового способу життя.
- Організація роботи з фізичної культури і спорту.
Чітко спланована робота методичного об'єднання класних керівників, проводяться засідання методоб'єднання.
Значне місце у виховній роботі посідає шкільне самоврядування.
У школі є в наявності нормативно – правова база, яка регулює діяльність учнівського самоврядування: Конституція України, Конвенція ООН про права дитини, Декларація прав дитини, Закон України «Про освіту», Закон України «Про загальну середню освіту», Закон України «Про охорону дитинства», Закон України «Про позашкільну освіту», Закон України «Про молодіжні та дитячі громадські організації», програма «Орієнтири національного виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів Тернопільщини», Статут ЗОШ І-ІІ ст. с. Жабиня.
Учнівська рада діє згідно статуту і розроблених положень, плану засідань, планів роботи комісій. Складається з 15 учнів і об’єднує такі комісії: комісія дисципліни і порядку, навчально-трудова комісія, комісія дозвілля і роботи з молодшими школярами, комісія з питань інформації. Кожною комісією розроблено плани роботи і згідно з ними проводяться ті чи інші заходи. Робота в учнівському самоврядуванні розвиває відчуття командності, вміння підпорядковувати особисті інтереси меті колективу, інтегрувати свої зусилля у спільну діяльність, відповідати перед командою і хотіти бути у її складі. Керівні органи учнівського самоврядування обираються щорічно на загальношкільних учнівських зборах шляхом голосування.
Представники учнівської ради є членами ради школи, тому беруть активну участь в управлінні ЗНЗ.
З педагогічних працівників створена методична рада, яка надає допомогу організації та управлінні комісіям, створеним при учнівській раді.
В нашій школі створено систему профілактичної роботи:
- здійснюється контроль за відвідуванням учнями школи (облік ведеться класними керівниками в журналі, черговими учнями у спеціальному журналі);
- учні охоплені тимчасовими і постійними дорученнями;
- розроблено правила для учнів;
- проводяться бесіди на правову тематику.
Система виховної роботи школи складається на основі взаємодії школи, батьків, громадськості та церкви. Спільна робота батьків і педагогічного колективу неодноразово розглядалася на раді школи. Систематично проводяться батьківські збори, педагогічний всеобуч батьків, співбесіди з батьками.
Традицією у школі стало проведення таких заходів: Свято першого дзвоника, Свято квітів, День вчителя, Козацькі забави, Новорічні і Різдвяні свята, 8 Березня, Свято матері, Свято Останнього дзвоника.
Основні завдання виховної системи школи:
- Впровадження в практику роботи інноваційних технологій виховання.
- Гуманізація виховного процесу, що виражається у створенні умов всебічного розвитку особистості («Я – концепція»), для спонукання її до самоаналізу, сомооцінки, саморозвитку, самовиховання.
- Підтримка та укріплення шкільних традицій, які сприяють створенню міцного учнівського колективу.
- Створення умов для удосконалення методичної майстерності класного керівника, спроможного компетентно впроваджувати в практику роботи Програму «Орієнтири національного виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів Тернопільщини».
- Сприяти розвитку учнівського самоврядування.